Slavoj, ahoj I

06.12.2021

cca 5 min

Obloha se zatáhla a mraky klesly níž. Teplota šla dolů, vítr se lehce zvedl a kapky vody smáčely hřiště, na kterém se podle všech prognóz mělo nebezpečně jiskřit, aby snad nevzplálo a nelehlo popelem jako australská step. Ano, v počasí jako vystřiženém z hororu Edgara Allana Poea se uskutečnilo utkání Sokol Janov vs. Slavoj Cerekvice aneb první a třetí tým soutěže v souboji o šest bodů.

A skutečně to byl zápas napínavý od začátku do konce. Cerekvice rozhodně nevyjela ven bránit, což dávala dost razantně najevo. V první půlhodině se hra přelévala ze strany na stranu, než se jako první gólově prosadil Patrik Bureš. Vzdušnou přihrávku do brankoviště stihl z voleje trefit dřív, než by to byl udělal obránce nebo vybíhající brankář, a pak už míč neohroženě doputoval do odkryté svatyně. 1:0.

Cerekvice na sebe s odpovědí nenechala dlouho čekat, o poslanecky důležité slovo za řečnickým pultem se přihlásila za šest minut. Její útok z pravé strany byl příliš dobrý na to, abychom ho přerušili čistě, a tak se ve třiatřicáté minutě kopala první penalta, díky které úspěšný exekutor srovnal stav na 1:1.

Hostům od Loučné to nebylo zadost, protože skóre po přestávce dokonce otočili. Stalo se tak po rohu do hloubi našeho vápna a následné přesné hlavičce. Takže se nám přitížilo, když jsme podruhé v téhle sezóně prohrávali.

Někdy se ale stává, že když chlapeček má zmrzlinu či marcipán, tak druhý chce hned taky. A tak jsme si vydupali a vychutnali obrat i my. Na koncích obou brankových příspěvků byly kopačky Patrika Bureše. Nejdřív se v 65. minutě prosadil z penalty a pak v 83. minutě dovršil hattrick (to jsou tři góly, upřesňuje Lavický) přízemní střelou podél gólmana, jakmile překonal odpor obrany.

Je to jasné – oni obrátili koně, kdežto my jsme obrátili kaprála. A to bylo to správné řešení rébusu.

Za stavu 3:2 ale nebylo dobojováno, protože pořád zbývalo dost minut hry a koncovka ještě mohla být jakákoliv. Emočně i kontaktně poněkud vyhrocenější zápas neformálně ukončil naším pátým gólem v 90. minutě Jenda Boháček. Jeho vsítění předcházel úprk Patrika Bureše snad přes čtyřicet yardů, aby svou šanci neproměnil a od obránce odražený míč nabídl na malé vápno právě Honzovi. Ten už z blízka neměl problém zaparkovat míč do branky jako svůj nový vůz značky Volkswagen před bytovku na Kamenné straně. Formálně pak zápas hvizdem za stavu 4:2 ukončil rozhodčí o několik chvil později.

Protože Morašice porazily Bystré, na čele tabulky jsme si vypracovali už šestibodový náskok. Mezi prvním a druhým týmem okresního přeboru se tak vytvořila nepřehlédnutelná díra. Je už sice větší než mezera mezi řezáky Matěje Rupperta, ale pořad ještě není tak velká, jakou by si Donald Trump asi představoval místo Severní Koreje. Musíme se proto snažit a koncentrovat i dál, zápasů je na programu pořád habaděj. Nejbližší střetnutí nás čeká příští neděli od 15:30 pod topoly v Linharticích.